Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Rok podatkowy a rok kalendarzowy: co jest najlepsze dla Twojej firmy?

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Rok podatkowy a rok kalendarzowy: co jest najlepsze dla Twojej firmy?

Ze względów podatkowych, księgowych, a nawet budżetowych ważna jest znajomość różnicy między rokiem podatkowym a rokiem kalendarzowym. Rok obrotowy nie zawsze pokrywa się z jego odpowiednikiem kalendarzowym. Przykładowo korporacja Microsoft kończy rok finansowy z końcem czerwca.

Jak sama nazwa wskazuje, rok kalendarzowy rozpoczyna się 1 stycznia i kończy 31 grudnia. Amazon wykorzystuje ten system roku kalendarzowego do raportowania podatkowego.

Co to jest rok podatkowy?

Rok podatkowy i rok kalendarzowy to dwie różne rzeczy. Rok obrotowy to 12-miesięczny okres rozliczeniowy cyklu koniunkturalnego. Data zakończenia roku obrotowego jest inna niż koniec roku kalendarzowego. Jest to cykl sprawozdawczości finansowej stosowany przez firmę do celów podatkowych. To jedna z kluczowych różnic.

Co to jest rok kalendarzowy?

Rok kalendarzowy to okres jednego roku rozpoczynający się 1 stycznia i kończący się 31 grudnia.

Różnice między rokiem kalendarzowym a rokiem podatkowym

Istnieje kilka różnic pomiędzy rokiem podatkowym a rokiem kalendarzowym.

  • Rok kalendarzowy rozpoczyna się w Nowy Rok. Używają kalendarza gregoriańskiego. W świecie biznesu do zeznań podatkowych można wykorzystać rok kalendarzowy. Rozpoczynają się 1 stycznia, a koniec roku kalendarzowego przypada na 31 grudnia.
  • Rok podatkowy rozpoczyna się w dowolnym dniu. Wymagają bardziej skomplikowanej sprawozdawczości finansowej. A lata podatkowe muszą zakończyć się 365 dni później lub w ciągu dwunastu miesięcy.
  • Rok kalendarzowy jest bardziej dostosowany do systemów IRS.
  • Rok kalendarzowy nie zawsze zapewnia najdokładniejsze raporty finansowe. Firmy sezonowe korzystające z roku podatkowego uzyskują dokładniejsze raporty o przychodach i wydatkach.

Oto ciekawa ciekawostka. Rezydenci mogą korzystać z tego samego zeznania podatkowego, co obywatele USA. Nie ma znaczenia, jakiego dokonali wyboru między rokiem podatkowym a kalendarzowym.

Czy możesz zmienić rok podatkowy w IRS?

IRS przyjmuje za podstawę kalendarzowy rok podatkowy. Jeśli korzystasz z własnego roku podatkowego, terminy należy dostosować. Płatność należy uregulować do 15. dnia czwartego miesiąca po zakończeniu wybranego roku podatkowego.

🔥 Empfohlen:  17 alternatyw dla zarabiania: najlepsze aplikacje, takie jak zarabianie na zaliczki gotówkowe (2023)

Zatem sezonowe podatki od działalności gospodarczej różnią się od podatków płaconych w bardziej tradycyjnym roku kalendarzowym. Większość podatników ma na to termin 15 kwietnia.

Czy prowadzisz firmę, która chce wykorzystać rok podatkowy do raportowania podatków? Twoje pierwsze zeznanie podatkowe musi uwzględniać wybrany rok podatkowy.

Wybór pomiędzy rokiem fiskalnym a kalendarzowym do celów księgowych

Korzystanie z roku podatkowego ma zalety. Lata kalendarzowe też mają swoje dobre strony. Oto kilka plusów i minusów zarówno roku podatkowego, jak i kalendarzowego, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Korzyści w roku podatkowym

Stosowanie roku podatkowego w sezonie podatkowym ma pewne zalety biznesowe. Firmy sezonowe mogą sprawić, że ich sprawozdania finansowe będą dokładniejsze na potrzeby wewnętrznego urzędu skarbowego. Ich przychody i wydatki mogą lepiej odzwierciedlać się w zeznaniu podatkowym. Jest to korzystne dla sprzedawców detalicznych, gdy rok finansowy obejmuje okres świąteczny.

Wdrożenie roku podatkowego może pomóc Twojej firmie przyciągnąć większą uwagę księgowego. Firma zajmująca się przygotowaniem podatków jest zwykle zajęta od stycznia do kwietnia. Lata podatkowe zwykle kończą się w różnych terminach. Wykorzystaj w pełni każdą opłatę pobieraną od użytkownika w ten sposób.

Oto przykład. „Fiskalny” rok szkolny rozpoczyna się 1 lipca i kończy 30 czerwca. Oto kilka informacji na temat wpływu roku przestępnego na rok podatkowy, o czym powinni wiedzieć podatnicy i firmy.

Korzyści w roku kalendarzowym

Stosowanie roku kalendarzowego do spraw finansowo-księgowych ma zalety. W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i małych przedsiębiorstw zastosowanie metody raportowania opartej na roku kalendarzowym jest prostsze. Kiedy zeznanie podatkowe firmy i jej właściciela są zgodne, sporządzenie całego sprawozdania finansowego jest łatwiejsze. Domyślny system używany przez IRS opiera się na roku kalendarzowym.

Inne rozważania

Należy pamiętać, że dla wielu osób fizycznych i korporacji typu S nie ma różnicy pomiędzy rokiem podatkowym a kalendarzowym. Dwanaście miesięcy na złożenie zeznania podatkowego jest takich samych. Ale oczywiście nie zawsze tak jest. Ta lista kontrolna dla startupów zawiera również inne kwestie, które powinieneś wziąć pod uwagę w związku z finansami swojej firmy.

🔥 Empfohlen:  50 pomysłów na małe firmy dla motyla społecznego

Jak zmienić kalendarz raportowania w IRS?

Oto scenariusz, któremu warto się przyjrzeć. Twoja firma złożyła już wniosek o rozliczenie roku podatkowego. Ale chcesz zmienić swoje zeznanie podatkowe, dostosowując harmonogram. Wniosek należy złożyć ogólnie do rządu federalnego, a konkretnie do urzędu skarbowego.

Małe firmy muszą złożyć formularz 1128. Jest to wniosek o przyjęcie, zmianę lub utrzymanie roku podatkowego. Jest na ten temat sekcja dotycząca żądania automatycznego zatwierdzenia. I miejsce na numer identyfikacyjny pracodawcy. Wszystkie informacje muszą być szczegółowo opisane.

Czy rok podatkowy i rok kalendarzowy mogą być tożsame?

W przypadku większości małych firm rok podatkowy i rok kalendarzowy są różne. Jednakże rok podatkowy może mieścić się w roku kalendarzowym. Nie może jednak być dłuższy niż 371 dni lub 53 tygodnie.

Czy przepisy dotyczące podatku dochodowego wymagają roku podatkowego czy roku kalendarzowego?

Firmy mogą składać podatki od działalności gospodarczej, korzystając z roku podatkowego. Właściciel firmy może też wybrać rok kalendarzowy. Wybierając roczny okres rozliczeniowy, należy być na bieżąco z przepisami dotyczącymi podatku dochodowego i kodeksami podatkowymi. Zeznanie podatkowe może mieć wymaganą datę początkową i końcową.

Kiedy wypada rok budżetowy 2023?

Rok podatkowy w Stanach Zjednoczonych dla rządu federalnego rozpoczyna się 1 października 2022 r. kończy się 30 września 2023 r. jako ostatni dzień. Wiele organizacji non-profit korzysta z okresu od 1 lipca do 30 czerwca przy wybieraniu lat podatkowych. Obydwa są pierwszymi miesiącami w porównaniu z rokiem kalendarzowym.

Lata podatkowe mają różne zastosowanie w zależności od wewnętrznego kodu przychodów. Na przykład korporacja S musi wypełnić formularz 1128, aby złożyć wniosek w innym roku podatkowym.

Z drugiej strony, nie we wszystkich latach podatkowych stosuje się ten sam ostatni dzień. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, rok zakończysz 31 grudnia. Rok podatkowy stosowany przez podatników jest taki sam – od 1 stycznia do 31 grudnia.

🔥 Empfohlen:  20 najlepszych nisz dropshippingowych, do których warto się dostać

Niektóre firmy spłacają szacunkowe podatki w ratach. Te zapłacone szacunkowe podatki są podzielone na cztery raty. Oto link do niektórych okresów płatności.