Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Spersonalizowany marketing e-mailowy: 5 pomysłów na wykorzystanie go do wzmocnienia swojej działalności detalicznej

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Spersonalizowany marketing e-mailowy: 5 pomysłów na wykorzystanie go do wzmocnienia swojej działalności detalicznej

Marketing e-mailowy pozostaje bardzo skuteczny w przypadku małych firm. Jednak wielu sprzedawców detalicznych pozostawia pieniądze na stole, nie wykorzystując możliwości personalizacji poczty e-mail. Jasne, personalizujesz imiona i tematy podczas wysyłania e-maili. Ale to tylko zarys możliwości, jakie oferuje ta aleja. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wykorzystać spersonalizowany marketing e-mailowy, aby uzyskać maksymalne wyniki.

W jaki sposób sprzedawcy detaliczni korzystają z poczty elektronicznej i co o tym myślą klienci?

Niedawne badanie „Wartość optymalizacji personalizacji dla sprzedawców detalicznych” wykazało, że większość sprzedawców detalicznych utknęła na poziomie początkującym, jeśli chodzi o spersonalizowany marketing e-mailowy. Obecnie 86% sprzedawców detalicznych objętych badaniem korzysta z personalizacji imienia, a 66% z personalizacji tematu, ale w raporcie wskazano, że jest to absolutne minimum, jakie powinien stosować sprzedawca detaliczny.

Im bardziej spersonalizujesz swoje marketingowe e-maile, tym większe nagrody dla Twojej firmy. Według badania marketerzy inwestujący w zaawansowane działania personalizacyjne mogą zyskać ponad 20 dolarów za każdego zainwestowanego dolara. Generują również o ponad 17% większe przychody niż marketerzy, którzy opierają się na bardziej podstawowych metodach.

Konsumenci naprawdę lubią, gdy otrzymywane przez nich e-maile marketingowe są spersonalizowane. Kiedy w ankiecie zapytano konsumentów: „Co najbardziej lubisz w ofertach marketingu e-mailowego otrzymywanych od sprzedawców detalicznych?” najczęstsza odpowiedź (55%) brzmiała: „Obejmuje produkty, które są dla mnie istotne”.

I odwrotnie, nieistotne e-maile sprawiają, że konsumenci są mniej otwarci na Twoją wiadomość, a nawet mogą je całkowicie wyłączyć. Prawie dwie trzecie (64%) respondentów twierdzi, że rezygnuje i ignoruje nieistotne dla nich wiadomości e-mail marketingowe.

Badanie wykazało również, że zapewnianie odpowiedniego doświadczenia to główny sposób, w jaki sprzedawcy detaliczni próbują konkurować z Amazonem.

🔥 Empfohlen:  25 pomysłów na biznes w zakresie usług dla seniorów

Jak korzystać ze spersonalizowanego marketingu e-mailowego, aby sprzedawać więcej w swoim sklepie

Biorąc pod uwagę wszystko, co zależy od personalizacji, jak możesz to osiągnąć? Oto pięć pomysłów, dzięki którym możesz zacząć personalizować swoje działania w zakresie marketingu e-mailowego.

1. Ceny dynamiczne

Możesz stosować ceny dynamiczne na podstawie poziomu zapasów, popytu lub innych czynników. Na przykład możesz wysyłać różne oferty cenowe w oparciu o takie czynniki, jak to, czy na produkt istnieje duże zapotrzebowanie (i niewiele w magazynie) lub czy masz nadwyżkę i chcesz opróżnić swoje magazyny.

2. Targetowanie behawioralne

Jakie zachowania podejmują klienci na Twojej stronie internetowej lub w Twoim sklepie? Na przykład, jeśli ktoś spędza dużo czasu w Twojej witrynie lub sklepie w weekendy, oferty e-mailowe zaplanowane na piątkowe popołudnie (tuż przed weekendem) mogą zachęcić go do zakupów. Jeśli klient spędza dużo czasu na przeglądaniu jednej części Twojej witryny – powiedzmy obuwia dziecięcego – Twój spersonalizowany marketing e-mailowy może skierować do niego oferty tych konkretnych produktów.

3. Oparte na czasie

Jeśli chodzi o zachęcenie do zakupu, czas może zadecydować o wszystkim. Dlatego spersonalizowany marketing e-mailowy oparty na czasie może być tak cenny. Czy gwarancja na produkt klienta wygasa? Czy prawdopodobnie będą potrzebować uzupełnienia artykułu eksploatacyjnego, takiego jak produkty do pielęgnacji skóry lub suplementy? Czy to znowu sezon powrotu do szkoły? Spersonalizowany marketing e-mailowy może dostarczać wiadomości, które ułatwiają klientom życie, przypominając im o rzeczach, które muszą zrobić.

4. Personalizacja oparta na regułach

Możesz dostarczać różne e-maile do różnych klientów w oparciu o ustawione reguły. Możesz na przykład segmentować klientów na podstawie lokalizacji, płci, wieku i innych czynników, aby wysyłać e-maile z ofertami spersonalizowanymi dla tego segmentu. Eliminuje to błędy takie jak wysyłanie rabatów na odzież dziecięcą do klienta, który nie ma dzieci.

🔥 Empfohlen:  3 sekrety maksymalizacji wydatków na reklamę

5. Aktualne dane o inwentarzu

Ta spersonalizowana taktyka marketingu e-mailowego wykorzystuje dynamiczne pola treści, które dostosowują się, gdy użytkownik otwiera wiadomość e-mail, aby wyświetlić dostępne w tym momencie zasoby. Jeśli produkt jest wyprzedany w momencie otwarcia wiadomości e-mail, klient może zostać o tym powiadomiony i zachęcony do sprawdzenia go później lub zapytania, czy chce zapisać się na powiadomienia, gdy produkt będzie ponownie dostępny.

Dane, dane i jeszcze raz dane pozostają kluczem do udanej personalizacji wiadomości e-mail. Na szczęście większość kupujących udostępnia sporo informacji, aby otrzymywać ukierunkowane e-maile. Skorzystaj z programu lojalnościowego, który śledzi dane klientów. I powiąż to z marketingiem e-mailowym. Poproś o informacje, gdy klienci po raz pierwszy zasubskrybują Twoje e-maile. Przeprowadzaj także szybkie ankiety za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby zbudować skarbnicę danych, które możesz wykorzystać w celu większej personalizacji.

Powiązana lektura: Przewodnik po marketingu e-mailowym dla początkujących