Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Sposoby uznawania pracowników: ich konsekwencje podatkowe

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Sposoby uznawania pracowników: ich konsekwencje podatkowe

Podziękowanie pracownikom, którzy wykonują dobrą robotę dla Twojej firmy, nic Cię nie kosztuje i nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami podatkowymi. Jeśli jednak chcesz zrobić więcej, aby docenić ich osiągnięcia i zatrzymać ich jako cenionych pracowników, możesz zrobić wiele rzeczy.

Zasady podatkowe dotyczące dodatkowych wynagrodzeń pracowników

Ilekroć w grę wchodzą pieniądze, pociągają za sobą konsekwencje podatkowe. Należy także pamiętać o rosnącej tendencji w prawie stanowym przejrzystość płatności; to, co robisz dla jednego pracownika, może być znane wszystkim pracownikom.

Gotówka

Niezależnie od tego, jaką etykietę na niej umieścisz, środki pieniężne lub ich ekwiwalenty są traktowane jako podlegające opodatkowaniu rekompensata. Pracownicy są opodatkowani od premii, a firma może odliczyć tę płatność (zakładając, że całkowite wynagrodzenie pracownika wynosi rozsądny). Premie również podlegają opodatkowaniu podatkiem od wynagrodzeń.

 • Kto nie chce więcej pieniędzy, więc przyznanie premii – nie tylko rocznej, ale powiązanej z konkretnym osiągnięciem – będzie mile widzianą nagrodą.
 • Nie, nie jest to związane ze stanem cywilnym pracownika; ma na celu rozpoznanie, jak długo pracownik pracuje w firmie. Podarunek pieniężny może być uzasadniony oraz Sugeruje Oracle Netsuite będzie to procent wynagrodzenia i ten procent będzie rósł z roku na rok.
 • Choć jest to niewielki gest pieniężny, to jednak wyraz uznania i tak samo traktowany podatkowo.

Fringe korzyści

Poza wynagrodzeniem, docenieniem cenionego pracownika mogą być także różne dodatki. Rozważ pomoc pracownikom w spłacie kredytów studenckich, kontynuowaniu edukacji lub pokryciu kosztów opieki nad dziećmi. Aby korzystne przepisy podatkowe miały zastosowanie do pracowników i przedsiębiorstwa, wiele świadczeń dodatkowych musi być zapewnianych na niedyskryminacyjnych zasadach. Zazwyczaj są one oferowane co roku i nie są powiązane z wynikami pracy. Oznacza to, że większości z nich nie można wykorzystać do wyróżnienia pojedynczego pracownika, który wykonał doskonałą pracę przy konkretnym projekcie. Niemniej jednak sprawdź listę potencjalnych korzyści w Publikacja IRS 15-B.

🔥 Empfohlen:  45 Wiadomości z okazji rocznicy pracy dla pracowników i współpracowników

Pamiętaj, że jeśli zapewniasz świadczenia transportowe – bezpłatny parking, bilety na przejazd lub wspólne korzystanie z vanów – nie możesz odliczyć swoich kosztów, mimo że świadczenie (do 300 USD miesięcznie w 2023 r.) jest wolne od podatku dla pracowników i nie podlega podatkom od wynagrodzeń.

Czas wolny

Jeśli pracownicy szczególnie ciężko pracowali i chcesz ich nagrodzić, daj im czas wolny. Jeżeli czas wolny jest urlopem płatnym, jest on traktowany jako zwykłe wynagrodzenie; obowiązują zasady omówione wcześniej. Czas wolny może być przeznaczony na:

 • . Pracownicy mogą angażować się w organizacje lub wspierać te wybrane przez firmę.
 • . Małe firmy mogą nie być w stanie zatrudnić pracownika z dala od firmy przez dłuższy okres czasu. Mimo to płatny urlop naukowy może być odpowiedni dla niektórych pracowników, na przykład menedżera lub osoby zajmującej się działalnością artystyczną.

Udostępnij własność

Jeśli naprawdę chcesz okazać wdzięczność swoim pracownikom i skłonić ich do jeszcze większego zaangażowania w sukces Twojej firmy, rozważ podzielenie się współpracą ze swoimi pracownikami. Jeśli Twoja firma jest zarejestrowana, możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • Jeśli jesteś spółką C i nie działasz w niektórych branżach usługowych, pracownicy mogą uzyskać 100% zysku wolnego od podatku do kwoty 10 milionów dolarów, pod warunkiem posiadania akcji (zwanych akcjami na podstawie sekcji 1202 lub kwalifikowanymi akcjami małych przedsiębiorstw, jak wyjaśniono w the instrukcje do Załącznika D formularza 1040) od ponad 5 lat.
 • . Zarówno korporacje C, jak i S mogą stworzyć plan emerytalny finansowany z akcji pracodawcy. Korzyści podatkowe przysługują zarówno pracownikom, jak i właścicielom:
  • Wkłady w formie akcji podlegają odliczeniu od podatku przez spółkę (obowiązują ograniczenia)
  • Wkłady pieniężne na rzecz ESOP umożliwiające zakup akcji od obecnych właścicieli podlegają odliczeniu
  • Właściciele sprzedający swoje udziały mogą uzyskać odroczenie podatku od zysku z tej sprzedaży, jeśli spełnią określone warunki
  • Pracownicy uczestniczący w ESOP są traktowani w podobny sposób, jak w przypadku składek pracodawcy na 401(k); żadnych podatków dla pracowników, dopóki nie otrzymają wypłat.
🔥 Empfohlen:  Co to jest wizja i jak ją napisać (+przykłady i szablon)

Dowiedz się więcej o ESOP poprzez Krajowe Centrum Własności Pracowniczej.

 • Daje to pracownikom prawo do realizacji opcji i nabycia akcji. Mogą to być:
  • Są one zwykle używane przez korporacje notowane na giełdzie, więc dalsze wyjaśnienia nie są tutaj potrzebne.
  • Są to opcje, które nie spełniają wymagań ISO.
  • Dotacje te pozwalają pracownikom prywatnych korporacji na odroczenie dochodu, jeśli spółka zapewni umowę na depozyt w celu przechowywania akcji do czasu, aż właściwa kwota zostanie potrącona z wynagrodzenia pracowników na koniec okresu odroczenia. Ma dobre wyjaśnienie tej korzyści.

Wniosek

Posłuchaj, czego oczekują Twoi pracownicy, skonsultuj budżet i zaoferuj to, co możesz. Jeśli nie stać Cię na dużą nagrodę, nawet mały gest – pisemne podziękowanie, nagroda Pracownika Miesiąca lub ulubione miejsce parkingowe – może bardzo pomóc w okazaniu Ci wdzięczności.