Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Statystyki TikTok: wpływ TikTok na biznes i media społecznościowe

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Statystyki TikTok: wpływ TikTok na biznes i media społecznościowe

TikTok to popularna aplikacja społecznościowa. Najnowsze statystyki TikTok dowodzą, że właściciele małych firm coraz częściej korzystają z tej niezwykle popularnej aplikacji do udostępniania filmów, aby dotrzeć do swoich odbiorców.

Jaki jest współczynnik zaangażowania na TikToku, jakiego rodzaju treści powinieneś tworzyć, aby zmaksymalizować swój sukces i jak skuteczne są reklamy TikTok? Poniżej zebraliśmy najnowsze statystyki biznesowe TikTok, aby odpowiedzieć na te i inne pytania.

Statystyki TikTok: wzrost liczby użytkowników i dane demograficzne

TikTok zyskał ogromną popularność na całym świecie. Poniższe statystyki użytkowników TikTok potwierdzają tę tezę.

Wzrost liczby użytkowników TikTok i liczba aktywnych użytkowników w miesiącu

Według prognoz eMarketer w 2023 r. popularna platforma do udostępniania plików wideo będzie miała co miesiąc 834,3 mln użytkowników na całym świecie. Przewiduje się, że do 2025 r. liczba globalnych użytkowników TikTok osiągnie 1 miliard miesięcznie.

W rzeczywistości jest to trzecia co do wielkości platforma mediów społecznościowych na świecie, wyprzedzająca obecnie Facebooka i Instagram.

Z raportu eMarketer wynika również, że użytkownicy w wieku od 25 do 54 lat spędzają w aplikacji około 45 minut dziennie.

Jeśli chodzi o pobrania, w czwartym kwartale 2022 r. liczba pobrań TikToka wyniosła 4 miliardy. Wszystkie osoby, które pobierają TikTok na swoje telefony komórkowe, nie korzystają regularnie z aplikacji. Dlatego liczba aktywnych użytkowników miesięcznie jest mniejsza niż liczba skumulowanych pobrań TikTok.

Statista podaje, że do 2027 roku na całym świecie będzie około 2,25 miliarda użytkowników TikTok miesięcznie.

Dane demograficzne użytkowników TikTok i rozkład geograficzny

Kiedy zamierzasz tworzyć kampanie TikTok, znajomość danych demograficznych odbiorców TikTok pomoże udoskonalić kampanie marketingowe.

Oto kluczowe statystyki TikTok z DataReportal, które pozwalają lepiej zrozumieć odbiorców TikTik:

 • Ponad 53% użytkowników TikToka na całym świecie to kobiety, a ponad 47% użytkowników to mężczyźni.
 • Około 39% odbiorców reklam TikTok to osoby w wieku 18–24 lata, ponad 33% odbiorców reklam to osoby w wieku 25–34 lata, a około 16% odbiorców reklam TikTok to osoby w wieku 35–44 lata.

W USA 7 na 10 użytkowników w wieku od 18 do 19 lat korzysta z TikToka. Z tej popularnej aplikacji do udostępniania filmów korzysta 56% osób w wieku od 20 do 29 lat.

Oznacza to, że prowadzenie kampanii marketingowych w aplikacji TikTok może być opłacalne, jeśli oferujesz produkty lub usługi skierowane do młodego pokolenia.

Czy chcesz poznać nazwę kraju z największą publicznością TikTok? Odpowiedź brzmi: USA. Z około 117 milionami użytkowników miesięcznie (stan na 23 kwietnia) Stany Zjednoczone znajdują się na szczycie listy krajów, których obywatele korzystają z TikTok.

Pozostałe dwa kraje z największą liczbą użytkowników TikTok to:

 • Indonezja (113 mln)
 • Brazylia (85 milionów)
Wartość statystyczna
Globalny rozkład płci użytkowników (kobiety) 53%
Globalny rozkład płci użytkowników (mężczyźni) 47%
Rozkład wiekowy odbiorców reklam (18–24 lata) 39%
Rozkład wiekowy odbiorców reklam (25–34 lata) 33%
Rozkład wiekowy odbiorców reklam (35–44 lata) 16%
Korzystanie z TikToka w USA (18–19 lat) 7 na 10 użytkowników
Korzystanie z TikToka w USA (20–29 lat) 56%
Kraj z największą publicznością (Stany Zjednoczone) 117 milionów użytkowników miesięcznie
Kraj z drugą co do wielkości widownią (Indonezja) 113 milionów użytkowników miesięcznie
Kraj z trzecią co do wielkości widownią (Brazylia) 85 milionów użytkowników miesięcznie

Statystyki użytkowania TikTok: tworzenie i konsumpcja treści

Aby prowadzić skuteczne kampanie marketingowe TikTok, właściciele małych firm muszą znać rodzaj treści, który najlepiej sprawdza się na platformie, oraz średnie wskaźniki zaangażowania w ich branżach.

Poniżej znajdują się najważniejsze statystyki TikTok dotyczące użytkowania.

Rodzaje treści i popularne hashtagi na TikTok

Według badań Statista, oto najbardziej znane kategorie treści w TikTok na całym świecie na podstawie liczby wyświetleń hashtagów:

 • Rozrywka (535 miliardów wyświetleń)
 • Taniec (181 miliardów wyświetleń)
 • Żarty (79 miliardów wyświetleń)
 • Fitness i sport (57 miliardów wyświetleń)

To powiedziawszy, jeśli działasz w powyższych kategoriach biznesowych lub Twoja firma jest w jakikolwiek sposób powiązana z tymi kategoriami, marketing TikTok może pomóc Ci dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Aby zmaksymalizować swój sukces w TikTok, powinieneś zachęcać odbiorców do tworzenia filmów TikTok dla Twojej marki. Według badań filmy TikTok UGC uzyskują o 22% lepsze wyniki niż filmy TikTok tworzone przez marki pod względem zdolności do kodowania emocji.

🔥 Empfohlen:  Ponad 50 najlepszych witryn zakupów online w USA
Typy treściWyświetlenia (w miliardach)
Rozrywka 535
Taniec 181
Żarty 79
Fitness i sport 57

Wskaźniki zaangażowania TikTok i najlepsze praktyki

Według badań Hootsuite dobre wskaźniki zaangażowania mogą wynosić od 4,5% do 18%. Wskaźniki zaangażowania mogą być wyższe w przypadku marek i osób mających dużą bazę obserwujących.

Konta TikTok z maksymalnie 100 obserwującymi mają współczynnik zaangażowania na poziomie około 7%. Natomiast konta TikTok mające od 101 do 1000 obserwujących wykazują współczynnik zaangażowania na poziomie około 7,5%.

Jednak sama większa liczba obserwujących nie zawsze oznacza większe zaangażowanie. Jakość Twoich filmów jest głównym czynnikiem wpływającym na zaangażowanie w TikTok.

Oto kilka dodatkowych statystyk dotyczących wskaźników zaangażowania TikTok z badań InVideo:

 • Zwiększenie liczby obserwujących może poprawić liczbę wyświetleń Twoich filmów. W rzeczywistości 1% wzrost liczby obserwujących może zwiększyć liczbę wyświetleń na post o 0,65%.
 • 100 wyświetleń posta może przynieść średnio 12 interakcji. Zaangażowanie ma miejsce wtedy, gdy ktoś lubi film, komentuje go lub udostępnia.
 • Marki TikTok, które osiągają najlepsze wyniki, publikują filmy średnio 3,52 razy w tygodniu.

Czy powinieneś używać muzyki w swoich filmach TikTok? Odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK. Jak wynika z badania Invideo, 80% najpopularniejszych filmów zawiera muzykę, a optymistyczne utwory są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem muzycznym.

Należy pamiętać, że współczynnik zaangażowania na film różni się w zależności od branży. Według badań RivalIQ mediana wskaźnika zaangażowania we wszystkich branżach wynosi około 6%. Wyższe wykształcenie ma najwyższy wskaźnik zaangażowania wynoszący 16%.

Oto wskaźniki zaangażowania dla innych branż:

 • Drużyny sportowe (9%)
 • Podróże (7%)
 • Usługi finansowe (7%)
 • Organizacje non-profit (7%)

Opowiadanie intrygujących historii, częste i regularne publikowanie postów, interakcja z odbiorcami, branie udziału w trendach i wyzwaniach oraz współpraca z popularnymi twórcami TikTok to tylko niektóre sprawdzone sposoby na zwiększenie zaangażowania w TikTok. Możesz także spróbować wyprzedzić innych lub zostać pionierem, sprawdzając prognozy trendów TikTok na rok 2023.

Branże Wskaźniki zaangażowania
Wyższa edukacja 16%
Drużyny sportowe 9%
Podróż 7%
Usługi finansowe 7%
Organizacje non-profit 7%

Statystyki biznesowe TikTok: reklama i marketing wpływowy

Powinieneś wiedzieć, że poniżej znajdują się kluczowe statystyki TikTok dotyczące reklamy i marketingu influencerów.

Możliwości i skuteczność reklamy TikTok

Według danych TikTok reklamy TikTok pomagają 80% użytkowników w odkrywaniu produktów, a 9 na 10 użytkowników TikTok podejmuje działanie po obejrzeniu reklamy w TikTok.

Co więcej, użytkownicy TikToka są 1,5 razy bardziej skłonni do zakupu produktu po obejrzeniu reklamy. Dlatego wyświetlanie reklam TikTok może pomóc Ci zwiększyć widoczność Twoich produktów/usług i zwiększyć sprzedaż.

A wyświetlanie reklam na TikToku zapewnia dobry zwrot z inwestycji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm planuje zwiększyć swoje budżety marketingowe na TikToku.

Według ankiety Capterra:

 • 78% właścicieli małych firm osiąga dodatni zwrot z inwestycji dzięki reklamom TikTok.
 • Małe firmy wydają od 11 do 20% swojego całkowitego budżetu marketingowego na TikTok.
 • 55% firm twierdzi, że reklamy TikTok są ważne dla ogólnych wyników marketingowych ich firmy.

Z badania Capterra wynika również, że 52% właścicieli małych firm planuje zwiększyć swoje budżety marketingowe na TikTok.

Z innego badania wynika, że ​​78% właścicieli małych firm myśli o zwiększeniu inwestycji w platformę.

Jaki zwrot z inwestycji dadzą reklamy TikTok? Odpowiedzią na to pytanie będą następujące statystyki z ankiety Nielsena:

 • TikTok zapewnia zwrot z wydatków na reklamę (ROAS) 3,5 razy wyższy niż w przypadku innych mediów.
 • Reklamy TikTok oferują całkowity zwrot z wydatków na reklamę w wysokości 1,83 USD (przychód ze sprzedaży detalicznej na wydany dolar).
 • Firmy korzystające z wielu formatów reklam TikTok generują o 10% większy ROAS niż marki, które skupiają się tylko na jednym typie formatu reklam.

Influencer marketing na użytkownikach TikTok

Jeśli planujesz prowadzić marketing wpływowy na TikTok, poniższe statystyki mogą pomóc w udoskonaleniu Twoich kampanii marketingowych:

Oto kilka dodatkowych statystyk dotyczących marketingu influencerów TikTok na podstawie ankiety przeprowadzonej przez SocialPubli.

 • 6,8% kampanii marketingowych TikTok obejmuje influencerów TikTok.
 • Uwzględniając mikroinfluencerów w swoim TikToku, kampanie marketingowe mogą zwiększyć wskaźniki zaangażowania. W rzeczywistości mikroinfluencerzy uzyskują około 18% zaangażowania na TikTok w porównaniu do 4,96% w przypadku megainfluencerów.
 • Około 11% marketerów przeznacza ponad 50% swojego budżetu marketingowego na marketing influencerów w TikTok.
 • Około 88% marketerów uważa, że ​​marketing influencerów TikTok to skuteczna strategia rozwoju.
🔥 Empfohlen:  Maty przeciwzmęczeniowe: wybrane dla Twojej firmy

Największym wyzwaniem podczas planowania treści dla influencer marketingu jest określenie rodzaju treści dla kampanii influencerów.

Według badania SocialPubli oto najpopularniejsze formaty treści wykorzystywane w influencer marketingu:

 • Filmy z źródła (35%)
 • Wyzwania z hashtagami marek (28%)
 • Treści sponsorowane (20%)
 • Reklamy TopView (9%)

Angażowanie influencerów w kampanie marketingowe TikTok kosztuje. Ale ile pieniędzy za post musisz zapłacić wpływowym osobom?

Osoby mega wpływowe na TikToku, mające ponad milion obserwujących na całym świecie, pobierają średnio co najmniej 1200 dolarów za post. Z kolei makroinfluencerzy TikTok (500 tys.–1 mln obserwujących) pobierają średnio co najmniej 150 dolarów za post.

Jeśli planujesz zatrudnić nano influencera (1–10 tys. obserwujących), będziesz musiał zapłacić średnio co najmniej 20 USD za post.

TikTok jest prawdopodobnie najlepszą platformą, jeśli nie masz dużego budżetu marketingowego. Z łatwością znajdziesz nanoinfluencera (1–10 tys. obserwujących) dla swoich kampanii marketingowych. Dzieje się tak dlatego, że nano influencerzy (1–10 tys. obserwujących) stanowią około 67% kont influencerów na TikTok. I pobierają najniższe opłaty za publikowanie treści marki w porównaniu do innych wpływowych osób (makro, średni poziom lub mega wpływy)

Wpływ TikToka na media społecznościowe i konkurencyjne platformy

Czym TikTok różni się od innych platform mediów społecznościowych? Poniższe statystyki pomogą Ci zrozumieć, jak TikTok wypada pod względem statystyk mediów społecznościowych.

TikTok kontra inne platformy mediów społecznościowych

Filmy TikTok bezpośrednio konkurują z YouTube Shorts i Instagram Reels.

Według badania Social Insider TikTok oferuje średni współczynnik zaangażowania na poziomie 5,53%. Średni współczynnik zaangażowania Instagram Reels wynosi 4,36%, a YouTube Shorts średnio 3,80%.

Oto inne statystyki z badania Social Insider:

 • Filmy na TikToku otrzymują o 44% więcej komentarzy niż filmy na Instagramie i Shorty w YouTube.
 • Marki publikują na TikToku średnio 16 filmów miesięcznie. Z drugiej strony średnio publikują 7 filmów Short na YouTube i 9 filmów na Instagramie miesięcznie.

Chociaż TikTok oferuje najwyższy wskaźnik zaangażowania, Instagram Reels jest na szczycie, jeśli chodzi o współczynnik oglądania.

Poniżej przedstawiono średni wskaźnik oglądania tych platform udostępniania wideo zaobserwowany w badaniu Social Insider:

 • Rolki na Instagramie — 13,08%
 • Filmy TikTok — 9,06%
 • Krótkie filmy YouTube — 2,52%

Innowacyjne funkcje i trendy spopularyzowane przez TikTok

Rośnie wpływ TikToka na kulturę i muzykę. Poniższe dane z TikTok potwierdzają tę tezę:

 • 63% TikTokerów odkrywa nową muzykę na TikToku.
 • Używanie oryginalnych dźwięków w filmach TikTok może uszczęśliwić odbiorców, ponieważ 65% TikTokerów woli, aby marki używały oryginalnych dźwięków.
 • 67% użytkowników chciałoby oglądać na TikToku filmy marek wykorzystujące popularne lub zyskujące popularność utwory.
 • 75% użytkowników odkrywa nowych artystów za pośrednictwem TikTok.

Używanie w swoich filmach muzyki, którą lubią widzowie, może pomóc Ci nawiązać z nimi silniejszą więź. Według tych samych danych TikTok, gdy marka prezentuje w swoich filmach piosenkę, którą użytkownicy lubią:

 • 68% użytkowników zapamięta markę lepiej.
 • 58% użytkowników prawdopodobnie opowie o marce lub udostępni reklamę.
 • 62% użytkowników jest ciekawych, aby dowiedzieć się więcej o marce.

A jeśli chodzi o zapoczątkowanie nowego trendu, TikTok jest prawdopodobnie najlepszą platformą. 71% użytkowników uważa, że ​​największe trendy zaczynają się na TikToku.

Możesz zwiększyć prawdopodobieństwo swojej marki, tworząc trend na TikTok lub uczestnicząc w nim. Dzieje się tak dlatego, że 61% użytkowników bardziej lubi markę, jeśli tworzy trend na TikToku lub uczestniczy w nim.

Co więcej, platforma może spowodować zmianę kultury. 7 na 10 użytkowników TikTok wierzy, że społeczności TikTok mogą zmienić kulturę.

Przyszłość TikTok: trendy i prognozy

TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją w 2022 r. Sprawdź poniższe statystyki, aby zrozumieć pojawiające się trendy w TikTok.

Pojawiające się trendy i wyzwania dla TikTok

🔥 Empfohlen:  Jak rozpocząć działalność rzemieślniczą

TikTok przeprowadził badanie, aby dowiedzieć się, jak zmieniają się nastroje społeczne i kulturowe oraz jak te zmiany wpłyną na marketing TikTok.

Oto najważniejsze wnioski:

 • 60% użytkowników TikTok, którzy podjęli działania poza platformą ze względu na TikTok, przyznaje, że twórcy TikTok mają większy wpływ niż gwiazdy.
 • 2 na 5 użytkowników po obejrzeniu treści twórcy ma poczucie, że jest częścią społeczności twórcy.
 • TikTok jest 1,8 razy bardziej skłonny do wprowadzenia użytkowników w nowe tematy, o których nie wiedzieli, że ich polubią.

Innowacje w rozwoju TikTok

Pod względem innowacyjności TikTok wyprzedza popularne platformy mediów społecznościowych.

Tak naprawdę TikTok jest uznawany za najbardziej innowacyjnego reklamodawcę wśród marketerów. A 79% użytkowników uważa, że ​​treści TikTok są wyjątkowe lub inne.

FAQ – często zadawane pytania

Jaka jest baza użytkowników TikTok i jak szybko rośnie?

Według Business of Apps TikTok miał 1,4 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Oczekuje się, że do końca 2023 r. platforma dotknie 1,8 miliarda użytkowników.

Jakie rodzaje treści dobrze sprawdzają się na TikToku?

Treści tworzone przez użytkowników dobrze sprawdzają się na TikToku ze względu na swoją autentyczność i łatwość powiązania. W rzeczywistości filmy TikTok UGC uzyskują o 22% wyższy wynik niż filmy marki.

Jakie są możliwości reklamowe i skuteczność TikTok?

Możesz wyświetlać różne typy reklam, aby promować produkty lub zarabiać pieniądze na TikTok, w tym reklamy In-Feed, TopView, Branded Effect, Spark Ads i inne. Użytkownicy są 1,5 razy bardziej skłonni do zakupu produktu po obejrzeniu reklamy na TikToku.

Jakie treści są najczęściej oglądane na TikToku?

Kategoria rozrywki to najpopularniejsza kategoria treści w TikTok pod względem liczby wyświetleń hashtagów. Taniec i żarty zajmują drugą i trzecią najpopularniejszą kategorię treści na TikToku. Te filmy najprawdopodobniej staną się wirusowe w TikTok, choć nie ma sposobu, aby zagwarantować tego rodzaju sukces.

Jak TikTok wypada na tle innych platform mediów społecznościowych?

TikTok wyróżnia się na tle innych platform mediów społecznościowych kładąc nacisk na krótkie, pionowe filmy. Zapewnia bardzo wciągające i wciągające wrażenia użytkownika, napędzane algorytmem promującym odkrywanie treści.

W przeciwieństwie do platform takich jak Instagram i Facebook, TikTok zapewnia twórcom treści równe szanse na uzyskanie widoczności, co często skutkuje sensacją wirusową. Ponadto młodsza baza użytkowników i kreatywna, oparta na trendach kultura sprawiają, że TikTok jest wyjątkową i szybko rozwijającą się platformą w krajobrazie mediów społecznościowych.

Jak rozwinąć konto TikTok i zwiększyć zaangażowanie?

Aby rozwijać swoje konto TikTok i zwiększać zaangażowanie, powinieneś tworzyć unikalne i zabawne treści, konsekwentnie publikować posty, nawiązywać kontakt z innymi TikTokerami, używać odpowiednich hashtagów, brać udział w trendach i analizować TikTok Analytics pod kątem spostrzeżeń w celu udoskonalenia swojej strategii.

Czy są dostępne narzędzia lub zasoby pomocne w tworzeniu treści TikTok i zarządzaniu nimi?

Tak, dostępnych jest wiele narzędzi ułatwiających tworzenie treści TikTok i zarządzanie nimi. Zazwyczaj będziesz potrzebować narzędzia do edycji wideo, generatora hashtagów, biblioteki muzycznej i narzędzia do planowania końcowego, aby tworzyć treści TikTok i zarządzać nimi.Table of Contents