Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Stopy procentowe zatwierdzania pożyczek dla małych firm spadają w listopadzie

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Stopy procentowe zatwierdzania pożyczek dla małych firm spadają w listopadzie

Jak wynika z opublikowanego w grudniu raportu Biz2Credit Lending Report, w listopadzie odsetek zatwierdzanych kredytów spadł w dużych i małych bankach oraz spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

Wskaźnik akceptacji pożyczek dla alternatywnych pożyczkodawców i inwestorów instytucjonalnych nieznacznie wzrósł, po 0,1% w przypadku każdego z nich.

Stawki zatwierdzania pożyczek dla małych firm – listopad 2022 r

Dyrektor generalny i współzałożyciel Biz2Credit, Rohit Arora, powiedział, że liczby indeksów kredytowych pokazują, że małe firmy obserwują gospodarkę, zanim zaczną ubiegać się o pożyczkę.

„Przy pozornie stale rosnących stopach procentowych małe firmy przyjmują podejście wyczekujące, jeśli chodzi o zaciąganie pożyczek” – stwierdziła Arora. „Wszystkie oczy będą zwrócone na to, co Rezerwa Federalna ogłosi na swoim następnym posiedzeniu 14 grudnia”.

„Większość ekspertów przewiduje kolejną podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych” – dodał Arora. „Chociaż stopy procentowe w dalszym ciągu rosną, gospodarka nie odniosła jeszcze korzyści z zaostrzenia polityki pieniężnej w celu ograniczenia inflacji”.

Biz2Credit to internetowa platforma pożyczkowa, która co miesiąc sporządza raporty na temat wskaźników zatwierdzania pożyczek. Raport opiera się na wnioskach pożyczkowych złożonych przez 1000 właścicieli małych firm.

Grudniowy raport obejmuje wskaźniki zatwierdzeń pożyczek do listopada 2022 r.

Biz2Credit analizuje wnioski o pożyczkę od firm, które działają na rynku od ponad 2 lat i które posiadają również zdolność kredytową na poziomie 680 punktów lub wyższą. Aby przygotować raport, Biz2Credit kompiluje dane od ponad 1000 firm.

Wielkie Banki

Wskaźniki zatwierdzania kredytów w dużych bankach (tych z aktywami przekraczającymi 10 miliardów dolarów) spadły w listopadzie do 14,6%. Wskaźniki zatwierdzania kredytów w Big Banks spadły od sierpnia 2022 r.

Dwa lata temu wskaźnik akceptacji kredytów dla dużych banków wynosił 28,3%.

🔥 Empfohlen:  Rośliny i nasiona jagód Goji dla Twojej farmy

Małe Banki

Rating akceptacji dla małych banków spadł w listopadzie do 21,1%. Najwyższy rating akceptacji małych banków w zeszłym roku był w sierpniu i wyniósł 21,4%.

Dwa lata temu wskaźnik akceptacji kredytów przez małe banki wynosił 50%.

Kredytodawcy instytucjonalni

Wskaźniki akceptacji pożyczkodawców instytucjonalnych wzrosły do ​​25,8%, co oznacza wzrost o 0,1% od października.

Dwa lata temu stopa kredytu dla Kredytodawców Instytucjonalnych wynosiła 66,5%.

Alternatywni pożyczkodawcy

Wartość wskaźnika Alternatywnych Kredytodawców wzrosła w listopadzie o 0,1% do 27,4%. W ciągu ostatniego roku odsetek zatwierdzeń pożyczek dla alternatywnych pożyczkodawców spadał i rósł o około 0,2% każdego miesiąca.

Dwa lata temu wskaźnik zatwierdzenia pożyczki dla alternatywnych pożyczkodawców wynosił około 55%.

SKOK-i

Wskaźnik akceptacji pożyczek Credit Union spadł do 20,3% w listopadzie, co oznacza spadek o 0,1% od października.

Stopy procentowe Credit Union utrzymywały się na stałym poziomie 20,6% przez kilka miesięcy, po czym w lipcu spadły do ​​20,5%.

Dwa lata temu wskaźnik akceptacji pożyczek od SKOK-ów wynosił 39,6%.


Table of Contents