Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Sztuczna inteligencja w marketingu treści: to może nie być kwestia wyboru

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Sztuczna inteligencja w marketingu treści: to może nie być kwestia wyboru

Ponieważ treści oparte na sztucznej inteligencji trafiają na pierwsze strony gazet, jedno z najpopularniejszych pytań brzmi: „Kiedy wszyscy zostaną zastąpieni przez maszyny?”

Tak naprawdę, niezależnie od tego, jak bardzo możesz być sceptyczny, wciąż jesteśmy świadkami samego początku tej przyszłości, a sztuczna inteligencja już jest przerażająco dobra w wykonywaniu niektórych ludzkich zadań, nawet tych kreatywnych, takich jak pisanie.

Jak marketerzy treści mogą dostosować się do tego szybko rozwijającego się trendu?

Sztuczna inteligencja może pisać treści „lepsze niż przeciętne”.

Treści generowane przez sztuczną inteligencję są wciąż w powijakach. Tak naprawdę większość z nas zaczęła poważnie o tym dyskutować dopiero pod koniec 2022 roku, kiedy pierwsza wersja ChatGPT została upubliczniona. Zaledwie trzy miesiące później ChatGPT tworzy treści o niekwestionowanej jakości. Pisze lepsze eseje niż studenci, co oznacza, że ​​może szybko i bezpłatnie tworzyć treści lepsze niż przeciętne treści internetowe.

Ale jakość treści nie zależy od poziomu czytania ani odpowiednich struktur gramatycznych. To coś znacznie więcej.

Chociaż ChatGPT może (i stanie się) jeszcze lepszy i mądrzejszy, nigdy nie będzie generować treści ludzkich z jednego jednego powodu: nie ma osobowości, w tym sensie, że nie może polegać na osobistym doświadczeniu, osobistej wiedzy i osobistej opinii.

Sztuczna inteligencja jest tak dobra, jak dane, na których została wytrenowana. Może jedynie zmienić przeznaczenie już istniejącej wiedzy, aczkolwiek w mądry sposób. Nie może dodać niczego zasadniczo nowego do sieci.

Ludzcy pisarze mogą.

Krytyczne i twórcze czytanie i pisanie pozostaje kluczem do tworzenia wpływowych treści, bycia rozpoznawalnym i ugruntowania swojego autorytetu.

Jeśli jest jedna ważna lekcja, której nauczył nas Covid, to jest nią to, że ludzie wolą ludzi. Niezależnie od całej technologii, która okazała się pomocna podczas miesięcy izolacji, ludzie chętnie zaryzykowali, aby spotkać się z ludźmi i porozmawiać z nimi.

🔥 Empfohlen:  Co to jest jednostka SKU i jak może z niej korzystać Twoja mała firma

Z tego samego powodu będziemy cenić przede wszystkim ludzkie pismo.

ChatGPT może pisać. Nie może nauczyć nas myśleć.

Nie oznacza to, że musisz zignorować ChatGPT, jeśli jesteś pisarzem, blogerem lub dziennikarzem… co prowadzi nas do następnego punktu:

Sztuczna inteligencja może sprawić, że Twoje pisanie będzie bardziej produktywne

To stwierdzenie staje się już banalne, ale powtórzę jeszcze raz: Sztuczna inteligencja Cię nie zastąpi, ale zrobi to ktoś korzystający ze sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja może sprawić, że będziesz znacznie bardziej produktywnym pisarzem:

  • Zbadaj słowa kluczowe
  • Twórz konspekty treści i briefy
  • Zorganizuj swoją treść za pomocą podtytułów HTML
  • Zapytaj o zaufane źródła
  • Zidentyfikuj, czego brakuje w Twoich listach lub instrukcjach krok po kroku
  • Twórz skrypty do filmów i podcastów
  • Generuj opisy filmów
  • Twórz podsumowania treści i wnioski na wynos
  • Uzyskaj pomoc w napisaniu skutecznego wstępu lub zakończenia…

Możliwości są niemal nieograniczone. Oto ChatGPT dzielący istniejący artykuł na sekcje przy użyciu podtytułów HTML, a nawet udostępniający wynik HTML:

Nie zapominaj, że ChatGPT jest tak dobry, jak Twoja zachęta, więc nie traktuj swojej prośby lekko. Możesz na przykład poprosić go o napisanie wstępu do artykułu na dany temat lub poprosić go o napisanie skutecznego i wciągającego wstępu do artykułu:

Kolejna platforma content marketingu oparta na sztucznej inteligencji, Narrato, umożliwia tworzenie briefów dotyczących treści w oparciu o jedno słowo kluczowe. Po prostu wpisz główne słowo kluczowe i (opcjonalnie) wybierz obszar, na którym się koncentrujesz:

Możesz edytować dowolne sugerowane sekcje, słowa kluczowe i odniesienia i od razu przekazać je swojemu zespołowi!

Nie zapominajmy też o genialnych integracjach sztucznej inteligencji, które otwierają przed pisarzami jeszcze więcej możliwości. Jednym z najbardziej ekscytujących jest Optymalizator tekstu, który połączył sztuczną inteligencję z analizą semantyczną. W rezultacie otrzymujesz dobrze zoptymalizowaną kopię, którą możesz wykorzystać jako podsumowanie treści, która jest semantycznie zoptymalizowana pod kątem głównego tematu:

🔥 Empfohlen:  Jak zostać krawcem: uszyj swoją drogę do sukcesu

Sztuczna inteligencja może być zaskakująco kreatywna

Historycznie rzecz biorąc, kreatywność była uważana za cechę wyłącznie ludzką.

Nasza zdolność do tworzenia pięknych rzeczy i, co ważniejsze, wyobrażania sobie ich, jest tym, co czyni nas ludźmi.

Cóż, nie cierpię ci tego zdradzać, ale sztuczna inteligencja też ma tę cechę. Może być niesamowicie twórczo. Przykładów i historii na ten temat jest mnóstwo, a w niektóre z nich aż trudno uwierzyć.

Jednym z moich ulubionych przykładów jest kobieta, która poprosiła ChatGPT o napisanie listu do jej dziecka, wyjaśniając, że Święty Mikołaj nie istnieje. Rezultat jest niewiarygodnie wzruszający do tego stopnia, że ​​nie można uwierzyć, że maszyna mogła to wymyślić:

Zatem ChatGPT jest mądry i kreatywny. To nie jest (i nigdy nie będzie) ludzkie, ale może zmienić sposób, w jaki robisz różne rzeczy, na lepsze.

Wniosek

Świat jest obecnie podzielony na dwie strony: tych, którzy są sceptyczni wobec ChatGPT, i tych, którzy spędzają dni i tygodnie bawiąc się nim. Niezależnie od tego, do której strony należysz, musisz zwracać uwagę na sztuczną inteligencję i jej rozwój. Nie można ignorować tego trendu, który będzie naszą przyszłością.

Tworzenie wpływowych treści, które zbudują świadomość marki, to znacznie więcej niż napisanie dobrego tekstu. Sztuczna inteligencja nie zastąpi utalentowanego pisarza, ale z pewnością może zwiększyć jego efektywność i pozwolić skupić się bardziej na kreatywności.

I nie chodzi oczywiście tylko o pisanie. AI dotyka każdego elementu naszej branży. Możesz go używać do obsługi klienta (IVR), wyszukiwania (wyszukiwanie konwersacyjne), personalizacji marketingu, nazewnictwa firm (Namify), optymalizacji dostępności i użyteczności itp. Śledzenie pojawiających się technologii jest kluczem do stworzenia skutecznej strategii marketingu cyfrowego.


Table of Contents

🔥 Empfohlen:  Jak długie powinny być Twoje e-maile marketingowe? Możesz być zaskoczony