Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Vrbo kontra Airbnb

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Vrbo kontra Airbnb

Airbnb i Vrbo mają podobieństwa i różnice. Każda z nich to platforma wynajmu wakacyjnego, wymieniona przez właścicieli nieruchomości.

Airbnb oferuje więcej ofert wynajmu wakacyjnego, ale dzieje się tak głównie dlatego, że witryna zawiera więcej rodzajów wynajmu. Airbnb oferuje wolnostojące domy, pokoje w stylu akademika, apartamenty, małe apartamenty, a nawet pokoje jednoosobowe w domach prywatnych.

Oferty na Vrbo obejmują wynajem całych samodzielnych nieruchomości, takich jak domy i domki. Wynajmujesz całą nieruchomość.

Airbnb i Vrbo – co jest lepsze? Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem, czy właścicielem nieruchomości chcącym zarobić dodatkowy dochód, oto rzeczy, które musisz wiedzieć o tych platformach wynajmu wakacyjnego.

Fakty na temat internetowych rynków wynajmu wakacyjnego

Zarówno Airbnb, jak i Vrbo są przykładami internetowych rynków zakwaterowania. Zarówno w przypadku Airbnb, jak i Vrbo podróżny przeszukuje strony i organizuje rezerwację online. Podróżny może rozmawiać z zarządcami lub gospodarzami obiektu, a dane kontaktowe znajdują się na stronie z listą witryny wynajmu wakacyjnego.

Oto fakty, które łączą Airbnb i Vrbo:

  • Oferują wynajem krótkoterminowy i wynajem długoterminowy.
  • Wypożyczalnię Airbnb i Vrbo możesz znaleźć niemal w każdym miejscu na świecie. Obydwa są popularnymi witrynami wynajmu wakacyjnego.
  • Zarówno Vrbo, jak i Airbnb dodadzą opłaty, takie jak opłata za sprzątanie lub opłata za obsługę gości, ale w wielu przypadkach podróżni i tak przekroczą koszt wysokiej jakości pokoi hotelowych.
  • Nieruchomości Airbnb i wypożyczalnie Vrbo mają filtry, które można zastosować podczas wyszukiwania. Na przykład podróżni mogą wyszukiwać według ceny lub zasad dotyczących zwierząt. Mogą także wyszukiwać według recenzji, szukając obiektów o wysokich ocenach.
  • Zarządca obiektu lub gospodarz musi zatwierdzić Twoją prośbę o dokonanie rezerwacji.

Rodzaje wynajmu wakacyjnego Airbnb i Vrbo

Standardowe oferty nieruchomości na Vrbo to samodzielne nieruchomości, takie jak dom. Właściciele nieruchomości na Vrbo mogą również zamieszczać w ofercie „specjalne” nieruchomości, takie jak domki przy plaży, małe domki lub rustykalne domki.

Wynajem Airbnb obejmuje również nieruchomości wolnostojące. Oprócz tradycyjnych miejsc wakacyjnych gospodarze Airbnb oferują również „nietradycyjne” zakwaterowanie, takie jak prywatne pokoje w domu ze wspólnymi przestrzeniami, takimi jak kuchnie. Oferty Airbnb mogą być wyjątkowe – obejmują luksusowe wynajem, taki jak pokój w zamku, lub rustykalne opcje, takie jak sypialnia na działającej farmie.

Vrbo vs Airbnb dla gospodarzy

Czy chcesz zostać gospodarzem nieruchomości Airbnb lub Vrbo i zarabiać na wynajmie? Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy „najem krótkoterminowy” jest dozwolonym użytkowaniem Twojej nieruchomości. Należy to sprawdzić w lokalnym organie zarządzającym.

🔥 Empfohlen:  Jak zdobyć więcej rezerwacji na Airbnb

Opłata serwisowa Airbnb pobierana od gospodarza wynosi 3% sumy rezerwacji za noc. Gospodarze Vrbo nie płacą opłat za usługi i ogólnie rzecz biorąc, wiele opłat Vrbo jest niższych. Jednak ustalenie, czy wypożyczalnie Airbnb lub Vrbo oferują wyższe, czy niższe stawki, jest ruchomym celem. Dlatego:

Każdy z nich ma inną strukturę opłat, która różni się w zależności od rodzaju nieruchomości. Wysokość opłaty za sprzątanie ustalają gospodarze lub właściciele obiektu. Jednak opłata za sprzątanie to jedyna opłata ustalana przez gospodarza. Gospodarze powinni mieć świadomość, że częstą skargą zgłaszaną przez gospodarzy świadczących usługi wynajmu wakacyjnego są trudności ze znalezieniem niezawodnych usług sprzątania.

Użytkownicy Vrbo i Airbnb płacą również opłaty za usługi, które średnio wynoszą od 14 do 20% nocnego kosztu rezerwacji. Opłaty za usługi uiszczają goście, a pobiera je i przechowuje wypożyczalnia, a nie właściciel obiektu wakacyjnego.

Wypożyczalnia może pobierać wyższe opłaty za usługi w przypadku tradycyjnych miejsc wakacyjnych, takich jak nieruchomości nadbrzeżne. Opłaty za usługi mogą być wyższe w przypadku wynajmu nieruchomości oferujących wyjątkowe, dodatkowe doświadczenia, takie jak jazda konna lub udział w pracach rolniczych (uwielbiane przez turystów miejskich).

Jako gospodarz możesz ustalać zasady obowiązujące w domu. Na przykład niektórzy gospodarze ustalają limit wiekowy lub ograniczają możliwość organizowania dużych przyjęć. Niektóre zezwalają na pobyt zwierząt, ale tylko o określonej wielkości. I tak, uzyskasz dochód, który należy zgłosić do urzędu skarbowego. Wypożyczalnia, czy to Vrbo, czy Airbnb, prześle właścicielowi nieruchomości rozliczenie rocznego dochodu. Właściciel nieruchomości składa informację wraz z zeznaniem podatkowym.

Airbnb vs Vrbo dla Gości

Jeśli jesteś gościem, zaczniesz od strony głównej Vrbo lub Airbnb. Ci, którzy szukają tradycyjnych miejsc na wakacje, chętnie wybierają jedno z nich.

Niektórzy twierdzą, że Vrbo wyróżnia się na rodzinne wakacje, ponieważ obiekty Vrbo niosą ze sobą obietnicę prywatności. Dzieje się tak dlatego, że Vrbo oferuje niezależne usługi.

Niektórzy wolą oferty Airbnb i mogą szukać wspólnych przestrzeni w miastach, starając się zaoszczędzić koszty.

Robienie zakupów na każdej stronie z ofertami nieruchomości na Vrbo lub Airbnb to świetna zabawa, ale goście muszą podać daty, zwłaszcza w przypadku rezerwacji last minute. Jeśli nieruchomość jest naprawdę świetna, często jest rezerwowana z dużym wyprzedzeniem.

Potencjalni goście powinni filtrować według recenzji na Vrbo i Airbnb. Każda oferta nieruchomości będzie zawierać recenzje, ale możesz także filtrować według średniej oceny. Na przykład, jeśli najlepsza ocena to 5 gwiazdek, możesz filtrować wyszukiwanie, ograniczając je do obiektów z oceną co najmniej czterech gwiazdek.

🔥 Empfohlen:  17 pożyczek dla małych firm dla kobiet z mniejszości

Opłaty Vrbo i Airbnb

Jak już wspomniano, opłaty doliczają się do całkowitego kosztu rezerwacji. Zarówno na stronie z ofertami Vrbo, jak i Airbnb, najemcy mogą przejść przez proces rezerwacji, aby poznać całkowity koszt rezerwacji.

Całkowita opłata za każde miejsce wynajmu wynosi średnio około 20% ceny rezerwacji za noc. Opłaty ustalane są przez firmę wynajmującą i mogą się różnić w zależności od lokalizacji oraz wszelkich unikalnych usług/działań związanych z ogłoszeniem nieruchomości.

Same opłaty za obsługę gości mogą wahać się od 5 do 12% w zależności od lokalizacji i obiektu. Istnieje również ruchoma skala, którą podróżni mogą pokryć samodzielnie, w przypadku konieczności anulowania rezerwacji.

Zasady anulowania rezerwacji Vrbo i Airbnb

Oprócz opłaty za sprzątanie pobieranej wyłącznie przez gospodarza, gospodarz może również wybrać zasady anulowania rezerwacji.

Zasady anulowania rezerwacji mogą mieć różną skalę od „ścisłej” do „elastycznej”. Na przykład „rygorystyczne” zasady anulowania rezerwacji mogą oznaczać, że podróżny nie otrzyma zwrotu pieniędzy, jeśli nie anuluje rezerwacji co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem rezerwacji. „Elastyczne” zasady anulowania rezerwacji mogą oznaczać, że gospodarz umożliwia gościom anulowanie rezerwacji do 48 godzin przed rozpoczęciem rezerwacji.

Gospodarz wybiera ramy czasowe i procent zwrotu.

Recenzje Airbnb i Vrbo

Recenzje są przydatnym narzędziem zarówno dla gospodarzy, jak i gości. I działają w obie strony.

Obiekt niezgodny z opisem będzie generował nieprzychylne recenzje gości. Na przykład zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu nieruchomości. Innymi słowy, Airbnb jest piękne, ale żeby się tam dostać, trzeba przejechać przez zniszczone, złomowane pojazdy!

Gospodarz może też zyskać wiedzę dzięki wnikliwej recenzji gościa. Gość może na przykład zasugerować zmianę w obiekcie, dzięki czemu będzie on znacznie atrakcyjniejszy dla przyszłych podróżnych.

Podróżni mogą wyszukiwać obiekt na podstawie jego średniej oceny. Właściciel obiektu, który podejmie działania mające na celu poprawę warunków, które spowodowały negatywną ocenę, może usunąć negatywną ocenę.

Ceny Vrbo i Airbnb

Tak, istnieje wiele opłat. Ale ogólnie rzecz biorąc, nadal zazwyczaj przewyższasz koszt pobytu w hotelu wysokiej jakości.

Zarówno gospodarze Vrbo, jak i Airbnb mogą oferować zniżki przy pobytach długoterminowych. W przypadku Airbnb rabat ten jest obliczany automatycznie. W przypadku Vrbo podróżny powinien skontaktować się z gospodarzem, aby poprosić o taką zniżkę.

Czy Airbnb lub Vrbo oferują więcej ofert nieruchomości?

Vrbo oferuje mniej ofert wynajmu, ale dzieje się tak dlatego, że oferty ograniczają się do pojedynczych nieruchomości. Vrbo oferuje obecnie ponad 2 miliony nieruchomości w 190 krajach.

🔥 Empfohlen:  Co to jest oszustwo związane z obciążeniem zwrotnym?

Airbnb oferuje prawie 6 milionów ofert w 200 krajach.

Co jest bezpieczniejsze, Airbnb czy Vrbo?

To zależy od definicji bezpieczeństwa przyjętej przez podróżnego. W przypadku obaw związanych z Covid-19 podróżny może zdecydować się na wynajęcie osobnego obiektu zamiast pokoju ze wspólnymi przestrzeniami (jak w przypadku niektórych ofert na Vrbo). Każdy obiekt powinien zawierać opis swojej polityki dotyczącej COVID i przestrzegania wytycznych dotyczących czystości.

Podróżni mogą wybrać obiekt, w którym gospodarz uczestniczy w zameldowaniu, a nie w przypadku samodzielnego zameldowania. Na przykład, jeśli ta opcja jest dostępna, podróżny przybywający po zmroku może preferować pomoc gospodarza przy zameldowaniu.

Jeśli masz wątpliwości, spójrz na recenzje. Jeśli gość uzna, że ​​stan obiektu i/lub jego lokalizacja są niebezpieczne, zostanie to odnotowane w recenzji.

Dlaczego Airbnb jest droższe niż Vrbo?

To ogólność. Zmiennych jest tak wiele, że trudno powiedzieć, że jedna platforma wynajmu jest droższa od drugiej. Wiele zależy od lokalizacji i rodzaju nieruchomości.

Czy warto wystawiać oferty wynajmu wakacyjnego na Airbnb lub Vrbo?

Czas stworzyć listę zalet i wad każdego z nich. Oto kilka dodatkowych faktów, które pomogą Ci podjąć decyzję:

Rodzaj nieruchomości do wynajęcia na wakacje – Czy będziesz wynajmować samodzielny dom lub domek, czy mieszkanie w piwnicy?

Profile gospodarzy – zarówno Airbnb, jak i Vrbo oferują specjalny „wyższy” status osobom, które są świetnymi gospodarzami. W przypadku Airbnb są to Super Gospodarze; w przypadku Vrbo są to Partnerzy Premier. Czy jesteś gotowy zrobić dodatkowe rzeczy, aby osiągnąć ten status? Dzięki temu Twoja nieruchomość będzie bardziej atrakcyjna dla najemców.

Zarówno oferty Airbnb, jak i Vrbo to świetne sposoby na zarobienie dodatkowego dochodu. Są idealne dla tych, którzy naprawdę lubią ludzi i chcą mieć pewność, że ich pobyt będzie wygodny, bezpieczny i przyjemny.

Wypisz swoje zalety i wady i podejmij świadomą decyzję.